Малума возврати на критиките откако сподели фотографија на која ја бакнува мајка си в уста
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Малума возврати на критиките откако сподели фотографија на која ја бакнува мајка си в уста

Малума возврати на критиките откако сподели фотографија на која ја бакнува мајка си в уста

По повод Денот на мајката, Малума сподели две фотографии. На едната од нив, 25-годишниот пејач ја бакнува мајка си Марли в уста, за што веднаш привлече бројни критики.

„Среќен ден на љубовта на мојот живот. Среќен Ден на мајката“ – напиша тој во описот.

„Тоа е болна работа“, „Дали ова ти е мајка или девојка?“ – пишуваат неговите фанови во коментарите, а многумина се едногласни и дека не станува збор за тоа што бакнежот е уста на уста, туку дека е премногу страсен за бакнеж помеѓу мајка и син.

Малума со мајка си

Само што почнаа да се нижат негативни коментари, претставник на Малума изјави дека тоа се смета за нормално во Колумбија.

„Тоа е нормално во латино културата, особено ако си единствен син или најмал член во семејството. Тоа е љубов и форма на почит. Тој е отворен за тоа што е и неговите културни вредности. Ова е само дел од тоа“ – изјавил претставникот на славниот Колумбиец.

Малума со мајка си

Ова не е првпат Малума да сподели фотографија на која со мајка му се бакнуваат в уста.

Малума со мајка си Малума со мајка си

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5362 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“