Лорен Конрад се породи, со сладок семеен цртеж објави дека доби уште едно синче
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Лорен Конрад се породи, со сладок семеен цртеж објави дека доби уште едно синче

Лорен Конрад се породи, со сладок семеен цртеж објави дека доби уште едно синче

Лорен Конрад и Вилијам Тел му посакаа добредојде на нивното второ дете.

33-годишната дизајнерка роди момче кое го доби името Чарли Волф Тел. Таа ја сподели среќната вест со своите обожаватели со цртеж на кој е насликано нејзиното семејство, заедно со новиот член.

„Пристигна нашето слатко бебенце Чарли Волф Тел“ – напиша таа на Instagram.

Лорен Конрад Лорен Конрад

Лорен откри дека е бремена во април годинава со фотографија од трудничкото стомаче. „Ми беше тешко да го чувам ова за себе! Многу сум возбудена што споделувам дека нашето семејство ќе се зголеми оваа година“ – напиша таа.

Лорен Конрад

Конрад и Тел стапија во брак во септември 2014 година, а нивното прво дете, синчето Лиам Џејмс, се роди во јули 2017 година.

Лорен Конрад Лорен Конрад Лорен Конрад Лорен Конрад

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?