Лионел Меси со сопругата Антонела и трите синчиња славеше на фудбалскиот терен
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Лионел Меси со сопругата Антонела и трите синчиња славеше на фудбалскиот терен

Лионел Меси со сопругата Антонела и трите синчиња славеше на фудбалскиот терен

Лионел Меси продолжува да испишува историја за Барселона. Со настапот против Ваљадолид, тој достигна 768 појавувања и стана играч со најмногу настапи во ерата на каталонскиот клуб.

Славниот фудбалер славеше на теренот со сопругата Антонела и трите мали синчиња, Тијаго, Матео и Чиро.

Лионел Меси со семејството Лионел Меси со семејството Лионел Меси со семејството Лионел Меси со семејството Лионел Меси со семејството Лионел Меси со семејството

Убавата Аргентинка носеше темни фармерски панталони, црна блуза со отсечоци на рамењата, црни чизми и розова чанта.

Лионел Меси со семејството Лионел Меси со семејството Лионел Меси со семејството Лионел Меси со семејството
Лионел Меси со семејството Лионел Меси со семејството Лионел Меси со семејството

Лионел и Антонела стапија во брак во јули 2017 година.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.