Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Лејди Гага ја потврди улогата во „Joker 2“: Славната пејачка ќе ја глуми Харли Квин

Лејди Гага ја потврди улогата во „Joker 2“: Славната пејачка ќе ја глуми Харли Квин

Лејди Гага потврди дека ќе биде дел од екипата на продолжението на „Joker“.

36-годишната филмска и музичка ѕвезда ќе застане рамо до рамо со Хоакин Феникс, влегувајќи во улогата на Харли Квин за мјузиклот „Joker: Folie à deux“. На својот Instagram профил, Гага сподели краток музички тизер и го објави датумот на кој филмот ќе започне да се прикажува во киносалите, а тоа е 10 април 2024 година.

Гага и Феникс

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17065 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.