Лени Кравиц сподели видео од неговата прошетка низ Старата скопска чаршија и плоштадот Македонија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Лени Кравиц сподели видео од неговата прошетка низ Старата скопска чаршија и плоштадот Македонија

Лени Кравиц сподели видео од неговата прошетка низ Старата скопска чаршија и плоштадот Македонија

Лени Кравиц деновиве ужива во Македонија пред неговиот концерт во главниот град.

54-годишниот музичар сподели видео од моментите кога ги разгледуваше Старата чаршија и плоштадот Македонија во Скопје и се поздравуваше и фотографираше со случајните минувачи.

„Скопје, Македонија. Стара чаршија. Најпрекрасниот ден во кој среќавав убави луѓе“ – напиша тој.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6552 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“