Лени Кравиц сподели видео од неговата прошетка низ Старата скопска чаршија и плоштадот Македонија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Лени Кравиц сподели видео од неговата прошетка низ Старата скопска чаршија и плоштадот Македонија

Лени Кравиц сподели видео од неговата прошетка низ Старата скопска чаршија и плоштадот Македонија

Лени Кравиц деновиве ужива во Македонија пред неговиот концерт во главниот град.

54-годишниот музичар сподели видео од моментите кога ги разгледуваше Старата чаршија и плоштадот Македонија во Скопје и се поздравуваше и фотографираше со случајните минувачи.

„Скопје, Македонија. Стара чаршија. Најпрекрасниот ден во кој среќавав убави луѓе“ – напиша тој.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10421 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.