Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Легенди: Блага Петреска и Ефто Пупиновски со дует на „Златна Бубамара“

Легенди: Блага Петреска и Ефто Пупиновски со дует на „Златна Бубамара“

Доајените на македонската народна песна, Ефто Пупиновски и Блага Петреска, беа наградени на 26-тото издание на „Златна бубамара на популарноста“.

Синоќа, на сцената во „Борис Трајковски“, ним им беа доделени специјалните награди за животно дело.

„Благодараност до убавата македонска песна, која нè поддржува и во доброто и во злото и е наша духовна храна. Да живее нашата убава македонска песна“ – рече Ефто во својот говор, а Блага додаде „Песната може сè“.

Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска

Откако одржаа говори за да им се заблагодарат на семејствата и на тимот на „Златна бубамара“, македонските легенди настапија на сцената со „Песната може сè“.

Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска Ефто Пупиновски и Блага Петреска

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15053 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.