Куќата на Атиџе реновирана благодарение на хумани луѓе, македонската пчеларка запеа за да прослави
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Куќата на Атиџе реновирана благодарение на хумани луѓе, македонската пчеларка запеа за да прослави

Куќата на Атиџе реновирана благодарение на хумани луѓе, македонската пчеларка запеа за да прослави

Атиџе Муратова живеше во мошне лоши услови, но најпосле дочека реновирање на нејзиниот дом.

Kуќата во Дорфулија беше обновена благодарение на група хумани лица. Добротворната иницијатива беше започната од Марија Дуда и нејзиниот сопруг Маурисио Дибјаџио кои живеат во странство.

По завршувањето на градежните работи, за Атиџе беше организирана мала прослава, а фотографиите од веселбата ги објави Сузана Турунџиева.

Реновиран домот на Атиџе

Атиџе и Сузана, кои изминативе месеци интензивно се дружат и снимаат музика заедно, не пропуштија да ја развеселат атмосферата со песна.

„Хуманите луѓе со големи срца, многу често остануваат анонимни... Затоа морам да напоменам дека сите градежни работи кои за рекордно време се направија во куќата на Атиџе во Дорфулија се реализираа благодарение на Маурисио Дибјаџио сопругот на најуспешната и најхумана Македонка во Дијаспората Марија Дуда кој отвори сметка за донации на која се собираа средства за овој голем проект“ – напиша Турунџиева.

Реновиран домот на Атиџе Реновиран домот на Атиџе Реновиран домот на Атиџе Реновиран домот на Атиџе Реновиран домот на Атиџе Реновиран домот на Атиџе Реновиран домот на Атиџе Реновиран домот на Атиџе Реновиран домот на Атиџе Реновиран домот на Атиџе

Градежните работи во куќата на Атиџе дојдоа во финална фаза. Огромна благодарност до сите добри луѓе кои на иницијатива...

Posted by Suzana Turundzieva on Saturday, February 27, 2021

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.