Кул пар: Џејсон Мамоа и Лиса Бoнет за првпат на холивудска свеченост по тајната свадба
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Кул пар: Џејсон Мамоа и Лиса Бoнет за првпат на холивудска свеченост по тајната свадба

Кул пар: Џејсон Мамоа и Лиса Бoнет за првпат на холивудска свеченост по тајната свадба

Џејсон Мамоа, кој обожавателите на „Game of Thrones“ го знаат како Кал Дрого, присуствуваше на премиерата на својот најнов филмски проект „Justice League“ во Холивуд.

Згодниот актер ја доби поддршката од својата сопруга Лиса Бонет. Ова е прво појавување на холивудска свеченост на славните актери откако тајно стапија во брак минатиот месец.

38-годишниот актер и 49-годишната актерка се заедно 12 години.

На црвениот тепих, Бонет зачекори во црвена креација од Александар МекКвин, додека Мамоа носеше костум од Валентино.

Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза

Лиса во 1993 година се разведе од Лени Кравиц, со кого има една ќерка, Зои Кравиц. Таа ја започна својата врска со Мамоа во 2005 година. Заедно имаат две деца.

Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза

На премиерното прикажување на филмот, присуствуваа и Амбер Херд, Бен Афлек, Гал Гадот, Хенри Кавил, Езра Милер и Реј Фишер.

Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза Џејсон и Лиза

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 9698 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.