Кристин Дејвис од „Сексот и градот“ посвои девојче
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Кристин Дејвис од „Сексот и градот“ посвои девојче

Кристин Дејвис од „Сексот и градот“ посвои девојче

Кристин Дејвис, позната по улогата на Шарлот од серијата „Сексот и градот“, стана мајка. 46-годишната актерка пред неколку месеци посвоила девојче кое го добило името Џема Роуз Дејвис.

Кристин Дејвис и Џема РоузКристин Дејвис и Џема Роуз

„Ова е нешто што долго време го посакував. Остварувањето на оваа желба е многу поголемо задоволство отколку што си замислував. Се чувствувам благословена“ – изјавила Кристин за списанието People.

Шармантната Дејвис долги години размислувала за започнување на процес за посвојување. Единственото нешто што ја предомислувало бил фактот што е самохрана мајка. Но, таквите стравови очигледно Кристин ги остави зад себе, создавајќи семејство со малата Џема.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 15%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10170 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.