Криси Тиген ја сподели првата фотографија од новородениот син и неговото име
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Криси Тиген ја сподели првата фотографија од новородениот син и неговото име

Криси Тиген ја сподели првата фотографија од новородениот син и неговото име

Криси Тиген и Џон Леџенд го претставија малиот син пред светот. 32-годишниот модел објави фотографија од новороденчето и сподели дека тоа го добило името Мајлс Теодор Стивенс.

Славниот пар има и 2-годишна ќеркичка која се вика Луна.

Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд

Криси и Џон долги години се бореа со неплодност. Тие се обидувале да имаат бебе ДЕВЕТ години пред да ја добијат Луна благодарение на ин витро оплодување.

Јасно беше дека второто дете на парот ќе биде момче, бидејќи Криси јавно објави дека полот на првото бебе го избрала сама и дека за второто им останал машки ембрион.

„Реков дека следното бебе ќе биде машко, бидејќи таков е ембрионот кој ни останува. Момче. Да“ – напиша таа на почетокот од втората бременост на Twitter.

Криси Тиген и Џон Леџенд

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3642 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?