Која е која? Победничката на „Мис Универзум 2015“ доби восочна фигура идентична на неа
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Која е која? Победничката на „Мис Универзум 2015“ доби восочна фигура идентична на неа

Која е која? Победничката на „Мис Универзум 2015“ доби восочна фигура идентична на неа

Ликот на Пија Алонзо Вуртсбах ќе го краси „Мадам Тисо“ во Хонгконг.

29-годишната Филипинка, која победи на „Мис Универзум 2015“, доби своја восочна фигура во познатиот музеј. Статуата носи идентична креација на онаа која Пија ја носеше кога ѝ ја предаде круната на својата наследничка.

Тешко е да се препознае која е која.

Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах

Видео

Блескавиот фустан во мастило-сина боја, со кој таа го одушеви светот, беше дело на Мајкл Синко.

Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах

Познатиот филипински моден дизајнер сега беше ангажиран од музејот за да ја пресоздаде впечатливата креација за восочната фигура со ликот на Пија. Потребни беа 200 часа за рачно да се изработи фустанот. Синко објави видео од процесот.

Изборот на „Мис Универзум 2015“ ќе остане запаметен по киксот на водителот Стив Харви, кога тој прогласи погрешна победничка, за потоа да ја исправи грешката и да ја прогласи Пија за Мис Универзум.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19905 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?