Кончита Вурст со нов имиџ: Евровизискиот победник сега со бела брада и кратка коса
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Кончита Вурст со нов имиџ: Евровизискиот победник сега со бела брада и кратка коса

Кончита Вурст со нов имиџ: Евровизискиот победник сега со бела брада и кратка коса

Кончита Вурст непрекинато привлекува внимание и експериментира со својот изглед.

Музичката ѕвезда, чие вистинско име е Томас Том Нојвирт, победи на Евровизија во 2014 година. Во тоа време, Кончита имаше долга коса и црна брада.

Денес, Вурст има бела брада и бела кратка коса, а се збогува и со гламурозните фустани и шминката. Со новиот имиџ Кончита се појавува во својот нов спот.

Кончита Вурст

Минатиот месец, Вурст со ќелава глава се појави на Виенскиот бал.

Кончита Вурст Кончита Вурст
Кончита Вурст

Потсетете се како изгледаше Кончита на Евровизија:

Кончита Вурст Кончита Вурст Кончита Вурст

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?