Кејт Хадсон го откажува алкохолот за да слабее
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Кејт Хадсон го откажува алкохолот за да слабее

Кејт Хадсон го откажува алкохолот за да слабее

Кејт ХадсонКејт Хадсон за корицата на Elle

Извонредната актерка откри пред медиумите дека треба да ослаби 10 килограми, за снимањето на нејзиниот нов филм „Earthbound “. Во новиот филм таа е во улогата на тешко болна жена, која се вљубува во својот доктор.

За декемвриското издание на Elle, Хадсон призна дека за да ја намали својата тежината, се откажала целосно од алкохолот и покрај тоа што не ѝ било лесно.

„Сакам вино. Сакам текила. Мислам дека никогаш досега не ми се случило да престојувам две недели во Њујорк, без да се напијам алкохол.“

Кејт ја покажа својата убава фигура во фотосесија за декемврискиот број на американското Elle.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4115 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?