Кетрин и принцот Вилијам објавија семејна фотографија со двете деца
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Кетрин и принцот Вилијам објавија семејна фотографија со двете деца

Кетрин и принцот Вилијам објавија семејна фотографија со двете деца

По повод претстојните божиќни празници, на профилот на Кенсингтонската палата на Twitter беше објавена нова фотографија од принцот Вилијам, војвотката Кетрин и нивните две деца.

Со широки насмевки среќните родители позираат покрај 2-годишниот принц Џорџ и 7-месечната принцеза Шарлот во Кенсингтонската палата.

„Нова семејна фотографија – Среќен Божиќ од војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Џорџ и принцезата Шарлот. Војводата и војвотката многу ги ценат сите топли пораки кои ги добија за нивното семејство оваа година и со нетрпение чекаат да го прослават првиот Божиќ како четиричлено семејство“ – рекол портпарол на кралското семејство.

Кралското семејство

Кон крајот на минатиот месец, беа објавени фотографии од малата Шарлот, направени од самата Кетрин.

Шарлот Шарлот

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9958 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?