Кендис Сванапул бремена дефилираше на ревијата на Victoria’s Secret, со фотографија објави дека е во блажена состојба
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Кендис Сванапул бремена дефилираше на ревијата на Victoria’s Secret, со фотографија објави дека е во блажена состојба

Кендис Сванапул бремена дефилираше на ревијата на Victoria’s Secret, со фотографија објави дека е во блажена состојба

Кендис Сванапул и Херман Николи го очекуваат своето второ дете. Убавата Јужноафриканка ја откри среќната вест преку фотографија на Instagram, на која си го прегрнува пораснатото стомаче.

„Божиќ дојде порано“ – напиша таа во описот.

Кендис бремена

29-годишната манекенка беше во блажена состојба и кога дефилираше на ревијата на Victoria’s Secret минатиот месец, но нејзиното фит тело не ја издаде слатката тајна.

Кендис бремена Кендис бремена Кендис бремена Кендис бремена Кендис бремена Кендис бремена Кендис бремена Кендис бремена

Атрактивната мајка беше фотографирана на плажа во Бразил, истиот ден кога ја објави радосната вест.

Кендис бремена Кендис бремена Кендис бремена Кендис бремена Кендис бремена Кендис бремена Кендис бремена

Кендис и Херман започнаа да се состануваат во 2005 година, а се верија во август 2015 година. Тие станаа родители во октомври минатата година, кога се роди нивното синче Анака.

Кендис бремена Кендис бремена Кендис и Николи

Минатата година, Ирина Шајк бремена дефилираше на спектакуларното шоу на познатиот бренд за долна облека и вешто го криеше стомачето.

Ирина Шајк Ирина Шајк

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8695 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.