Кендал Џенер блеска во транспарентен фустан инспириран од Одри Хепберн
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Кендал Џенер блеска во транспарентен фустан инспириран од Одри Хепберн

Кендал Џенер блеска во транспарентен фустан инспириран од Одри Хепберн

Кендал Џенер кокетно позираше на црвениот тепих на Мет Гала. Убавиот модел мамеше погледи со транспарентна креација декорирана со блескави камења од Живанши.

Кендал Џенер Кендал Џенер

Креацијата била инспирирана од модната икона Одри Хепберн, а поточно од нејзиниот костим за филмот „My Fair Lady“.

Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер

Темата на овогодишната свеченост беше „In America: A Lexicon of Fashion“.

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.