Катарина Ивановска се породи! Македонската убавица доби ќерка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Катарина Ивановска се породи! Македонската убавица доби ќерка

Катарина Ивановска се породи! Македонската убавица доби ќерка

Семејството на Катарина Ивановска се прошири за уште еден мал член. 31-годишната манекенка го роди своето второ дете.

Македонската убавица доби ќеркичка која ќе се вика Кира. Веста ја сподели нејзината пријателка Тамара Тодевска.

Катарина

Катарина и нејзиниот вереник Цобе се родители и на двегодишниот Вања.

Катарина Катарина Катарина

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“