Каролина, Калиопи, Тијана, Елена... славните споделуваат фотографии и пораки за Тоше Проески
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Каролина, Калиопи, Тијана, Елена... славните споделуваат фотографии и пораки за Тоше Проески

Каролина, Калиопи, Тијана, Елена... славните споделуваат фотографии и пораки за Тоше Проески

Денес навршуваат 12 години откако прерано згасна животот на Тоше Проески, па овој ден буди спомени и емоции кај многумина.

Славните личности на социјалните мрежи споделуваат фотографии и пораки за да ја одбележат годишнината од неговата смрт.

Каролина Гочева

„Никогаш нема да бидеш заборавен... Сликава е од 2000 година, во Белград, на нашата прва заедничка промоција на албум...“ – напиша Каролина во описот.

Тамара Тодевска

View this post on Instagram

Never forgotten#tošeproeski

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Елена Ристеска

„Кога првпат се сретнавме...“ – пишува Елена на заедничката фотографија со Тоше.

View this post on Instagram

When we first met... #toseproeski #

A post shared by ERA (@elenaristeska_era) on

Тијана Дапчевиќ

View this post on Instagram

......

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

Калиопи

„Секогаш ќе ми недостигаш“ – стои во описот на фотографијата на Калиопи.

View this post on Instagram

I will miss you forever...

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official) on

Нина Бадриќ

„Никогаш заборавен. Никогаш прежален. Засекогаш сакан“ – напиша Бадриќ.

View this post on Instagram

Nikada zaboravljen

A post shared by Nina Badrić (@badrich) on

Тони Цетински

View this post on Instagram

Svake nam godine dolazi taj dan, to jutro kao nešto što ne želimo saznati, čuti ni slutiti no ipak nemilosrdno dođe i podsjeća nas koliko smo krhki i kako nikada ne znamo što nam nosi slijedeći dan. Jako je teško evo već dvanaestu godinu prihvatiti kako te nema tu. Jedina nam je nada to što si bio i ostao dokaz da anđeli u ljudskom obliku postoje i ostaju uvijek tu kraj nas. Uvijek volim reći i ponoviti, da si bio stvarno poseban. Zahvaljujući tebi , tvom ponašanju, skromnosti, djelima, siguran sam, da su anđeli tu sa nama i u ljudskom obliku. Bio si jedan od onih ljudi koji vraćaju vjeru u ljudskost, u anđele koji hodaju zemljom. Mogao si tu na zemlji još puno toga ali sve ćemo nadoknaditi kada se jednom sretnemo gore u svemiru, na nekom proplanku. Dragi Toše volimo te do posljednjeg daha. ZAUVIJEK BRATKO MOJ #toshefore

A post shared by Tony Cetinsk (@tonicetinski) on

Роберт Билбилов

Кристијан Ристески

И Кристијан Ристески, внукот на Тоше, објави заедничка фотографија на Instagram.

Ламбе Алабакоски

Тоше

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18577 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?