Каква мајка, таква ќерка: Серена Вилијамс и малата Олимпија играа тенис во складна облека
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Каква мајка, таква ќерка: Серена Вилијамс и малата Олимпија играа тенис во складна облека

Каква мајка, таква ќерка: Серена Вилијамс и малата Олимпија играа тенис во складна облека

Серена Вилијамс ја има најслатката партнерка додека се подготвува за тениското првенство УС Опен кое е планирано да се одржи во август.

38-годишната тенисерка сподели фотографии и видео на кои игра тенис со слатката ќеркичка Олимпија. Двегодишното девојче е облечено складно со својата славна мајка. И двете носат виолетов комбинезон од Nike.

Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс

Видео

Серена е во изолација со својот сопруг Алексис Оханијан и ќерката Алексис Олимпија во нивниот дом во Флорида. Таа и понатаму останува посветена на тениската кариера и нејзината цел да ја освои 24-тата Грен Слем титула.

Парот стапи во брак во 2017 година, два месеци по раѓањето на Олимпија.

Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена со семејството

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6369 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.