Каква мајка, таква ќерка: Мила Јовович и малата Евер во креации од Ели Сааб на премиера во Токио
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Каква мајка, таква ќерка: Мила Јовович и малата Евер во креации од Ели Сааб на премиера во Токио

Каква мајка, таква ќерка: Мила Јовович и малата Евер во креации од Ели Сааб на премиера во Токио

Мила Јовович присуствуваше на премиерата на последниот дел од филмската серија „Resident Evil“. На настанот во Токио, 40-годишната актерка со себе ја понесе и својата мала ќерка.

Филмската ѕвезда се појави во кадифен фустан со висок шлиц и длабоко деколте. Креацијата доаѓа од колекцијата висока мода есен/зима 2016 на либанскиот дизајнер Ели Сааб.

Деветгодишната Евер Габо гордо позираше покрај својата славна мајка и им се смешкаше на фоторепортерите. Таа исто така беше облечена во слатко фустанче од актуелната колекција на Сааб.

Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си

Евер веќе ги следи стапките на мајка си. Во „Resident Evil: The Final Chapter“, влезе во улогата на Црвената Кралица – злобен суперкомпјутер олицетворен во малото девојче.

Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си Мила Јовович со ќерка си

Трејлер за „Resident Evil: The Final Chapter“

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9397 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.