И Eye Cue НЕ успеаја да нè однесат во евровизиското финале
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » И Eye Cue НЕ успеаја да нè однесат во евровизиското финале

И Eye Cue НЕ успеаја да нè однесат во евровизиското финале

Настапот на Eye Cue со „Lost and Found“ не беше доволен за да ги освоиме неопходните поени за да се пласираме во евровизиското финале.

Македонските музичари денес настапија со 18 конкуренти на сцената во Лисабон, но не влегоа во 10-те полуфиналисти.

Видео од настапот

Македонија веќе шести пат по ред не успева да се пробие до финалето на музичкиот натпревар. Последен пат Македонија влезе во финалето во 2012 година, благодарение на моќниот глас на Калиопи и песната „Црно и бело“.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3649 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?