И 40 години подоцна зрачат со ведрина и харизма: Ѕвездите од „Брилијантин“ повторно заедно
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » И 40 години подоцна зрачат со ведрина и харизма: Ѕвездите од „Брилијантин“ повторно заедно

И 40 години подоцна зрачат со ведрина и харизма: Ѕвездите од „Брилијантин“ повторно заедно

Изминаа точно 40 години од премиерното прикажување на „Брилијантин“. Филмската екипа од еден од најромантичните филмови на сите времиња се обедини повторно за да го одбележи овој специјален ден.

Ѕвездите од Брилијантин

Главните ѕвезди Џон Траволта и Оливија Њутн-Џон, кои ги глумеа Дени и Сенди, прегрнати позираа на настанот кој се одржа во Беверли Хилс.

Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин

64-годишниот актер и 69-годишната актерка се потсетуваа на танцувачките движења од кореографијата за култниот филм.

Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин

На свеченоста присуствуваа и Диди Кон и Бери Прл, кои влегоа во улогите на Френчи и Доди.

Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин

„Брилијантин“ за првпат беше прикажан на големото платно на 16 јуни 1978 година.

Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин

Оливија во мај минатата година откри дека по вторпат се бори со рак. Имено, 25 години откако првпат ѝ бил дијагностициран рак на дојка, докторите откриле дека ракот се вратил и дека метастазирал во крстната коска.

И покрај здравствените проблеми, Оливија со ведра насмевка освојува каде и да се појави. „Немам повеќе болки и среќна сум што можам да работам повторно“ – изјавила таа во ноември минатата година.

Ѕвездите од Брилијантин Ѕвездите од Брилијантин

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?