Почетна » Новости » Шоу-бизнис » И Бренда официјално се вклучи во продолжението на хит-серијата „Беверли Хилс“

И Бренда официјално се вклучи во продолжението на хит-серијата „Беверли Хилс“

Шенон Доерти ќе биде дел од продолжението на популарната серија „Беверли Хилс, 90210“.

48-годишната актерка, која ја имаше улогата на Бренда Волш, потврди дека им се приклучува на Кели (Џени Гарт), Дона (Тори Спелинг), Брендон (Џејсон Присли), Стив (Иан Зеринг), Дејвид (Брајан Остин Грин) и Андреа (Габриел Картерис) за новите епизоди.

Шенон Доерти

Доерти имаше направено пауза во кариерата додека се бореше со рак на дојка.

Шенон Доерти

Картерис сподели фотографија од првото читање на сценариото заедно со славните колеги.

Од главната екипа недостасува Дилан (Лук Пери), кој ненадејно почина пред два месеца.

Шенон Доерти

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.