Италијанска убавица: Моника Белучи заведува во едиторијал за „Marie Claire“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Италијанска убавица: Моника Белучи заведува во едиторијал за „Marie Claire“

Италијанска убавица: Моника Белучи заведува во едиторијал за „Marie Claire“

Моника Белучи привлекува погледи кон страниците на септемвриското издание на „Marie Claire“.

За едиторијалот, 54-годишната филмска дива заведува во креации од модни куќи како Dior, Alexandre Vauthier, Chanel, Max Mara, Balmain, Schiaparelli и Jean Paul Gaultier.

Фотографиите ги потпишува Џенифер Масу.

Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20063 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?