Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ирена Спировска во гламурозен фустан покрај партнерот на Златна бубамара на популарноста

Ирена Спировска во гламурозен фустан покрај партнерот на Златна бубамара на популарноста

Ирена Спировска беше поканета на овогодишното издание на „Златна бубамара на популарноста“ за да додели две специјални награди за животно дело.

На манифестацијата во „Борис Трајковски“, македонската водителка изгледаше гламурозно во долга вечерна тоалета. Таа беше придружувана од својот партнер.

Ирена Спировска Ирена Спировска Ирена Спировска

Ирена им ги врачи наградите за животно дело на Ефто Пупиновски и Блага Петреска.

Ирена Спировска Ирена Спировска Ирена Спировска Ирена Спировска Ирена Спировска Ирена Спировска Ирена Спировска Ирена Спировска Ирена Спировска Ирена Спировска Ирена Спировска

Овогодишното издание на манифестацијата се одржа под мотото „Да штедиме, и да не се штедиме“.

Фотографии: Александар Буневски и Кристина Нановиќ / Femina.mk

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15052 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.