„Израснав во свет во кој жените како мене не беа убави“: Мис Јужна Африка победи на Мис Универзум
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Израснав во свет во кој жените како мене не беа убави“: Мис Јужна Африка победи на Мис Универзум

„Израснав во свет во кој жените како мене не беа убави“: Мис Јужна Африка победи на Мис Универзум

Зозибини Тунзи е новата Мис Универзум. Убавицата од Јужна Африка ја освои круната на престижниот натпревар кој се одржа во Атланта, САД.

Мис Универзум Мис Универзум Мис Универзум Мис Универзум Мис Универзум

По победата, 26-годишната мисица наиде на огромна поддршка од целиот свет. „Израснав во свет во кој жените кои изгледаа како мене, со кожа и коса како мојата, никогаш не беа сметани за убави. Време е тоа да престане денес“ – изјави таа.

Мис Универзум Мис Универзум Мис Универзум Мис Универзум Мис Универзум Мис Универзум Мис Универзум Мис Универзум

Мис Порторико е прва придружничка додека Софија Аргон од Мексико беше прогласена за втора придружничка.

Мис Универзум Мис Универзум Мис Универзум Мис Универзум

Моментот на прогласување на победничката

Мис Универзум Мис Универзум

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3562 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.