Изненадување: Џејсон Момоа го обнови првиот автомобил на саканата Лиса Бонет
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Изненадување: Џејсон Момоа го обнови првиот автомобил на саканата Лиса Бонет

Изненадување: Џејсон Момоа го обнови првиот автомобил на саканата Лиса Бонет

Џејсон Момоа ѝ приреди прекрасно изненадување на сопругата Лиса Бонет. 41-годишниот актер го обнови првиот автомобил на 52-годишната актерка кој го поседувала кога имала 17 години.

Момоа го подготвувал незаборавниот подарок 14 години. „Знам дека не можеме повторно да заживееме некој спомен, но можеби можеме да изградиме“ – вели Момоа.

Ѕвездата од „Aquaman“ со помош на тимот на „Divine 1 Custom“ комплетно го реновираше автомобилот Ford Mustang од 1965 година. Постојат само неколку автомобили од овој модел во светот, па поради тоа снабдувањето на потребните делови било огромен предизвик.

„Да сум на совозачкото седиште, со жена ми тука и да ја изненадам, а нашите деца да се назад. Да се возиме во автомобилот кој го имаше на 17 години. Со возбуда очекувам да ја видам нејзината реакција“ – вели тој во видеото.

ВИДЕО:

Џејсон Момоа и Лиса Бонет Џејсон Момоа и Лиса Бонет Џејсон Момоа и Лиса Бонет Џејсон Момоа и Лиса Бонет Џејсон Момоа и Лиса Бонет Џејсон Момоа и Лиса Бонет Џејсон Момоа и Лиса Бонет Џејсон Момоа и Лиса Бонет Џејсон Момоа и Лиса Бонет

Џејсон и Лиса започнаа да се состануваат во 2005 година, а официјално стапија во брак во 2017. Тие се родители на две деца 13-годишната Лола и 11-годишниот Накоа-Волф.

Џејсон Момоа со семејството

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.