Иван Босиљчиќ со цвеќе ги пречека Јелена Томашевиќ и нивната ќерка на аеродром во Русија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Иван Босиљчиќ со цвеќе ги пречека Јелена Томашевиќ и нивната ќерка на аеродром во Русија

Иван Босиљчиќ со цвеќе ги пречека Јелена Томашевиќ и нивната ќерка на аеродром во Русија

Јелена Томашевиќ заедно со ќеркичката Нина одлетаа во Русија за да го посетат Иван Босиљчиќ, кој токму во Санкт Петербург го снима својот нов филм.

35-годишната српска пејачка објави неколку фотографии и се пофали со прекрасен гест на нејзиниот сопруг. Имено, познатиот актер ги пречека неговите две најважни дами со цвеќе во рака на аеродром.

Тоа бил прекрасен обичај во Русија.

„Во Русија постои еден обичај кој многу ми се допаѓа – на аеродромите и железничките станици луѓето ги дочекуваат своите најмили со цвеќе во рацете. Не им носат само мажите на своите дами, туку и децата на своите мајки, мајките на синовите, пријателките една на друга, жените на своите сопрузи... Синоќа, јас и Нина допатувавме во Санкт Петербург. Тато нас нè дочека по локалните обичаи“ – напиша Јелена во описот на фотографиите.

Славното семејство уживаше во разгледување на аквариум.

Авкариум

Јелена и Нина и минатиот месец беа во посета на Иван во Русија.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.