Златна божица: 66-годишната Иман во златна креација и впечатлив шешир на Мет Гала
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Златна божица: 66-годишната Иман во златна креација и впечатлив шешир на Мет Гала

Златна божица: 66-годишната Иман во златна креација и впечатлив шешир на Мет Гала

Иман мамеше погледи во еден од највпечатливите стајлинзи на овогодишната Мет Гала.

Пред музејот на уметноста „Метрополитен“, 66-годишната манекенка изгледаше како божица во рачно изработена златна креација и впечатлив шешир со пердуви од дизјнерот Харис Рид. Фустанот бил изработуван 400 часа.

Иман Иман Иман

„Тој ми пријде, а потоа ми го испрати цртежот, кој ме освои. Мислам дека е прекрасна, бидејќи навистина дава чувство на надеж, зрак светлина по целата темнина која ја чувствувавме. Помислив дека ова е совршениот аутфит за приликата“ – рекла Иман за „Вог“.

Иман Иман Иман Иман Иман Иман Иман

Темата на овогодишната свеченост беше „In America: A Lexicon of Fashion“.

Иман Иман

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.