Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Згоден пар: Српскиот актер Милош Биковиќ со девојката Ивана на црвениот тепих во Белград

Згоден пар: Српскиот актер Милош Биковиќ со девојката Ивана на црвениот тепих во Белград

Милош Биковиќ присуствуваше на затворањето на 50-тото издание на филмскиот фестивал „Фест“ во Белград.

34-годишниот српски актер, кој беше дел од меѓународното жири, пристигна на свеченоста заедно со неговата девојка Ивана Малиќ.

На црвениот тепих, атрактивната Црногорка носеше сако фустан и бело палто.

Покрај Биковиќ, дел од меѓународнотo жири беше и Тамара Драгичевиќ.

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.