„За сите наши деца и за сите мајки“: Северина со емотивна изведба на „Родено мое“ по семејната драма со синот
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „За сите наши деца и за сите мајки“: Северина со емотивна изведба на „Родено мое“ по семејната драма со синот

„За сите наши деца и за сите мајки“: Северина со емотивна изведба на „Родено мое“ по семејната драма со синот

Северина минува низ тежок период откако судот одлучи нејзиниот син Александар примарно да живее со неговиот татко Милан Поповиќ.

Хрватската пејачка синоќа одржа спектакуларен концерт во Загреб, а емотивната изведба на песната „Родено мое“ ја посвети на сите деца и сите мајки.

Северина има право да го гледа Александар само двапати неделно попладне и секој втор викенд да го поминува со него од сабота наутро до недела навечер.

За време на концертот, таа кажа молитва заедно со публиката. Погледнете видео:

Песната „Далматинка“ Северина ја отпеа за нејзината мајка.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18536 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?