Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Заљубен џентлмен: Пирс Броснан ја изненади сопругата со 60 ружи за 60-тиот роденден

Заљубен џентлмен: Пирс Броснан ја изненади сопругата со 60 ружи за 60-тиот роденден

Пирс Броснан ѝ приреди романтично изненадување на сопругата Кили за нејзиниот 60-ти роденден.

За овој голем јубилеј, 70-годишниот актер од филмовите за Џејмс Бонд ѝ подари букет од 60 ружи. „Шеесет ружи за мојата девојка со кафени очи за нејзиниот 60-ти роденден. Среќен и благословен сум што седев таму кога помина зад аголот тоа утро во Кабо Сан Лукас“ – напиша Пирс, присетувајќи се на нивната прва средба во 1994 година.

Пирс Броснан и Кили Смит

Пирс и Кили се венчаа во 2001 година и сега, 22 години подоцна, сè уште имаат еден од најстабилните бракови во Холивуд.

Пирс Броснан и Кили Смит Пирс Броснан и Кили Смит Пирс Броснан и Кили Смит

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13334 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.