Заљубен пар: Игор Џамбазов и Илина Арсова насмеани на „Златна Бубамара“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Заљубен пар: Игор Џамбазов и Илина Арсова насмеани на „Златна Бубамара“

Заљубен пар: Игор Џамбазов и Илина Арсова насмеани на „Златна Бубамара“

Игор Џамбазов и Илина Арсова беа специјални гости на 25-тото издание на „Златна Бубамара на популарноста“.

58-годишиот македонски шоумен и 39-годишната алпинистка и сликарка со широки насмевки од првиот ред ја проследија целата манифестација.

Игор Џамбазов и Илина Арсова Игор Џамбазов и Илина Арсова Игор Џамбазов и Илина Арсова Игор Џамбазов и Илина Арсова

На сцената, Игор му ја додели наградата за животно дело на пијанистот Симон Трпчески, а одржа емотивен говор за неговиот покоен татко, маестро Александар Џамбазов.

„На секоја, ама буквално на секоја средба ми викаше: ‘Синко запомни, спомените се единствената оаза на овој свет’“ – рече Игор во својот говор, присетувајќи се на моментите со неговиот татко.

Игор ја изведе „Само ти“, една од најпознатите песни компонирани од Маестро Џамбазов.

Игор Џамбазов и Илина Арсова Игор Џамбазов и Илина Арсова Игор Џамбазов и Илина Арсова Игор Џамбазов и Илина Арсова Игор Џамбазов и Илина Арсова

Емисијата „Агенда 21“ на Игор Џамбазов и Весна Петрушевска беше прогласена за „Најдобра еколошкa ТВ емисија 2021“.

ФОТО: Александар Буневски / Femina.mk

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1928 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.