Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Засекогаш ќе те сакаме“: Сопругата и ќерките на покојниот Коби Брајант на настан во негова чест

„Засекогаш ќе те сакаме“: Сопругата и ќерките на покојниот Коби Брајант на настан во негова чест

Ванеса Брајант со трите ќерки му оддадоа почит на покојниот Коби Брајант.

40-годишната сопруга на кошаркарската легенда со Наталија, Бјанка и Капри присуствуваа на церемонија во Кинескиот театар во Лос Анџелес, каде беа изложени цементирани отпечатоци од дланките и стапалата на Коби.

Брајант Брајант Брајант Брајант Брајант Брајант Брајант Брајант

На настанот, говор одржа најголемата ќерка на Коби и Ванеса, Наталија. Таа зборуваше за бројните ангажмани и напорната работа на нејзиниот татко, но истакна дека и покрај сè, тој наоѓал време за семејството.

Брајант Брајант

„Почестена сум што сум денес тука за да му оддадам почит на човекот кој сите го знаеме и сакаме, татко ми.“

„Тоа што сум негова ќерка е една од најголемите радости во мојот живот и се надевам дека ќе ги негувам и ценам многуте лекции на кои ме научи. Овој ден е симбол на влијанието кое тој го имаше на градот кој толку многу го сакаше и за кој се грижеше.“

„Ве охрабрувам да ги ставите вашите раце на неговите и да одделите момент за да застанете во неговите чевли. Ова е богатство за Лос Анџелес и за фановите на татко ми низ целиот свет“

„Тато, ти си икона, легенда, раскажувач на приказни и најважното, најдобриот татко на девојчиња за каков што секоја млада жена сонува. Почестена сум што сум тука за да те претставувам тебе и нашето семејство. Екстремно се гордееме со тебе. Засекогаш ќе те сакаме“ – меѓу другото рече таа.

Брајант Брајант Брајант Брајант

Коби и неговата ќерка Џиана го загубија животот во хеликоптерска несреќа на крајот од јануари 2020 година.

Коби Брајант

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15054 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.