Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Засекогаш во срцата“ со Камерен Оркестар на Битола по 5 пат

„Засекогаш во срцата“ со Камерен Оркестар на Битола по 5 пат

Со гордост ви го најавуваме традиционалниот концерт на Камерен Оркестар на Битола ⋮IWConnect посветен на Тоше Проески - „Засекогаш во срцата“. Двете концертни вечери ќе се одржат на 24 (петок) и 25 (сабота) февруари во Центар за култура, Битола и ќе бидат посветени на музичките великани Тоше Проески и Пепи Бафтировски.

Покрај Камерниот Оркестар на ⋮IWConnect предводен од диригентот Владимир Димовски, на сцената ќе настапат и Бојан Маровиќ, Викторија Лоба, Ламбе Алабаковски, Димитар Андоновски, Александра Јанева, Бојан Стојков, Сефедин Бајрамов, Сара Гигова, Марија Митровска и Марија Цветановска.

Концерт на Камерен Оркестар на Битола ⋮IWConnect

Картите за концертот се пуштени во продажба, а можат да се купат од Центар за култура, Битола.

Концертите се во организација на Центарот за култура од Битола и како проект, веќе петта година се во годишната програма поддржани од Министерството за култура.

За повеќе информации за концертите на Камерен Оркестар на Битола, следете ги нивните профили на социјалните мрежи – Facebook, Instagram.

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3456 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.