Заработија вкупно 55 милиони во 2021 година: Еве кои се најплатени TikTok ѕвезди
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Заработија вкупно 55 милиони во 2021 година: Еве кои се најплатени TikTok ѕвезди

Заработија вкупно 55 милиони во 2021 година: Еве кои се најплатени TikTok ѕвезди

Списанието Forbes ги објави најплатените TikTok ѕвезди и нивната заработка во изминатата година.

Приходите на најпопуларните „ТикТокери“ се зголемија во 2021 година пред сè поради прелевањето на нивната слава надвор од социјалната мрежа која ги претвори во славни личности.

Сестрите Чарли и Дикси Д’Амелио, кои ја предводат листата на Forbes, беа споредувани со сестрите Кардашијан и сега имаат свое шоу на Hulu, „The D`Amelio“. Тие заедно го имаат и брендот, Social Tourist. Сето тоа за една година ја зголеми нивната заедничка заработка од 7 на 27,5 милиони долари.

TikTok

Првите седум најпопуларни личности на TikTok вкупно заработиле 55,5 милиони долари. Меѓу 30-50 проценти од нивното богатство доаѓа од спонзорирани објави. Овие ѕвезди можат да наплатат дури и по половина милион долари за една објава, но најчесто заработуваат меѓу 100 и 250 илјади долари за еден пост.

Еве кои личности се Топ 7 ТикТокери и која е нивната заработка во изминатата година:

1. Чарли Д’Амелио (133 милиони следбеници)

17,5 милиони долари

TikTok
@charlidamelio

♬ Its me you should be seeing - Charlene ੈ✩‧₊˚

2. Дикси Д’Амелио (57 милиони следбеници)

10 милиони долари

TikTok
@dixiedamelio

Am i cute?!?/p> ♬ Josslyn - Demo - Olivia O'Brien

3. Едисон Реј (86 милиони следбеници)

8,5 милиони долари

TikTok
@addisonre

♬ original sound - GracesCases

4. Бела Порч (87 милиони следбеници)

5 милиони долари

TikTok
@bellapoarch

Duet this

♬ оригинальный звук - соу, итс э дрогс?

5. Џош Ричардс (26 милиони следбеници)

5 милиони долари

TikTok
@joshrichards Anthony teaching us his dance @Anfony @brycehall ♬ sonido original - .

6. Крис Колинс (42 милиони следбеници)

4,75 милиони долари

TikTok
@kallmekris

True Friendship

♬ original sound - Kris HC

7. Авани Грег (39 милиони следбеници)

4,75 милиони долари

TikTok
@avani @charlidamelio ♬ sugar by brockhampton but with a surprise - ADAM OH

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.