Запросување на Бадник: Хајди Клум со фотографија со прстенот објави дека се вери со 29-годишниот Том Каулиц
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Запросување на Бадник: Хајди Клум со фотографија со прстенот објави дека се вери со 29-годишниот Том Каулиц

Запросување на Бадник: Хајди Клум со фотографија со прстенот објави дека се вери со 29-годишниот Том Каулиц

Хајди Клум по третпат ќе стапи во брак. Популарниот супермодел го прифати предлогот за брак на Том Каулиц, кој ја запроси на бадниковата вечер.

45-годишната Германка ја објави среќната вест преку фотографија со 29-годишниот член на Tokio Hotel, а од нејзината рака блеска вереничкиот прстен. „Реков ДА“ – стои во описот.

View this post on Instagram

I SAID YES

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on

Хајди и Том ја започнаа својата врска на почетокот од оваа година, а за првпат се појавија како пар во јавност во мај.

Хајди и Том Хајди и Том Хајди и Том

Еден ден пред запросувањето, Хајди и Том со нејзините деца се забавуваа во Дизниленд.

Хајди и Том
Хајди и Том Хајди и Том Хајди и Том Хајди и Том Хајди и Том Хајди и Том Хајди и Том Хајди и Том Хајди и Том Хајди и Том

Хајди зад себе има оставено два брака. Таа прво беше во брак со стилистот Рик Пипино, од кого се разведе во 2002 година. Потоа, имаше љубовна врска со Флавио Бријаторе, со кого има едно дете.

Клум седум години беше во брак со музичарот Сил, со кого има три деца.

Хајди Клум со децата

Том претходно беше во брак со Риа Сомерфилд, од која се разведе годинава.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9437 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.