Замина во легендите: Ѓорѓе Балашевиќ почина на 67-годишна возраст
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Замина во легендите: Ѓорѓе Балашевиќ почина на 67-годишна возраст

Замина во легендите: Ѓорѓе Балашевиќ почина на 67-годишна возраст

Веста за смртта на Ѓорѓе Балашевиќ одекнува низ регионот. Популарниот пејач изминативе неколку дена беше лекуван на Инфективната клиника во Нови Сад поради воспалување на белите дробови и за жал, не успеа да се избори за живот. Имаше 67 години.

Српскиот медиум „Блиц“ извести дека Балашевиќ имал КОВИД-19, но таа вест сè уште не е официјално потврдена.

Ѓорѓе Балашевиќ

Балашевиќ е роден на 11 мај 1953 во Нови Сад. Во својата долга и богата кариера имаше издадено 12 албума, а глумеше и во неколку телевизиски серии за кои ја напиша музиката.

На музичката сцена се проби со бендовите Жетва и Рани мраз пред да продолжи да нижи хитови соло.

Славниот музичар и неговата сопруга Оливера имаат три деца - две ќерки и еден син.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.