Жељко Бебек ја бакна сопругата Ружица откако прими „Златна бубамара“ за животно дело во Скопје
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Жељко Бебек ја бакна сопругата Ружица откако прими „Златна бубамара“ за животно дело во Скопје

Жељко Бебек ја бакна сопругата Ружица откако прими „Златна бубамара“ за животно дело во Скопје

Жељко Бебек ја доби наградата за животно дело на 25-тото издание на „Златна бубамара на популарноста“.

На манифестацијата, која вчера се одржа во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, 76-годишниот хрватски пејач ја доби поддршката од сопругата Ружица со која е во брак 20 години.

Пејачот од групата „Бијело дугме“ ја прими статуетката на сцената, а потоа ја израдува публиката со изведба на неколку песни.

Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек

Потоа, Бебек се врати на своето седиште и се бакна со саканата сопруга.

Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек Жељко Бебек

ФОТО: Александар Буневски / Femina.mk

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1927 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.