Есенска елеганција: Војвотката Кетрин во палто од Ердем во Манчестер
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Есенска елеганција: Војвотката Кетрин во палто од Ердем во Манчестер

Есенска елеганција: Војвотката Кетрин во палто од Ердем во Манчестер

Кејт и Вилијам го посетија Националниот фудбалски музеј во Манчестер, каде беа пречекани од толпа насмеани лица.

34-годишната војвотка им возврати со широка насмевка на насобраните деца кои носеа маски со ликовите на членовите од британското кралско семејство.

Кејт носеше палто од колекцијата ресорт 2016 на модниот бренд Ердем, кое го надополни со салонки од Руперт Сандерсон, обетки од Оскар де ла Рента и чанта од Л.К. Бенет.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.