Енрике Иглесијас сподели слатко видео со 2-месечната ќеркичка Мери
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Енрике Иглесијас сподели слатко видео со 2-месечната ќеркичка Мери

Енрике Иглесијас сподели слатко видео со 2-месечната ќеркичка Мери

Во време на изолација, сите родители можат повеќе време да им посветат на своите деца.

Енрике Иглесијас сподели видео во кое со 2-месечната ќеркичка „танцуваат“ на песната „We Are Young“.

Неодамна, 44-годишниот пејач откри дека името на бебенцето е Мери, а дека на руски е Маша. Таа се роди на 30 јануари.

Мери е трето дете на Енрике и Ана Курникова. Тие се родители и на 2-годишните близнаци Николас и Луси.

Иглесијас сподели и видео во кое се забавува со малиот Николас и напиша: „Најубавиот начин да го минуваш времето дома. Смеа и љубов“.

Енрике Иглесијас и Ана Курникова

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“