Елена Ристеска со фотографии и прекрасна порака ѝ го честиташе роденденот на внука си Делфи
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Елена Ристеска со фотографии и прекрасна порака ѝ го честиташе роденденот на внука си Делфи

Елена Ристеска со фотографии и прекрасна порака ѝ го честиташе роденденот на внука си Делфи

Елена Ристеска ѝ го честиташе петтиот роденден на внука си Делфи. 33-годишната пејачка објави фотографии со слатката славеничка заедно со прекрасна порака.

„Не сум верувала дека постои љубов безусловна и безгранична, a се чувствувам како да сум мајка на ова дете. Радоста што ми ја носи ги компензира сите несреќи, да можам душата би ја дала за неа, секој ден сè повеќе ме прави среќна, ме смее до солзи, како себе да се гледам на нејзини години... Ко вчера да беше кога се роди на овој ден со тежина од стотина грама, а сега после 5 години висока е како манекенка и купуваме облека за 7/8 годишни. Мислам дека нема посмешно кога ја викам „Буцка“ а слаба е како грисина. Делфина СРЕЌЕН 5ти РОДЕНДЕН! Да растеш среќна и безгрижна, и да ти пеам на свадба“ – напиша Ристеска во описот.

Елена Ристеска со внука си Елена Ристеска со внука си Елена Ристеска со внука си Елена Ристеска со внука си Елена Ристеска со внука си Елена Ристеска со внука си

Делфи е ќерка на сестрата на Елена, Драгица.

Елена Ристеска со внука си Елена Ристеска со внука си Елена Ристеска со внука си

Каролина Гочева во коментар ѝ напиша: „Среќен роденден Делфи! Тетка си е тетка, како што би рекле моиве буцка и грисина.“

Македонската музичка ѕвезда објави и видео во кое со Делфи си играа со мали кукли.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20172 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?