Елегантно семејство: Џорџ Клуни со Амал и нејзината мајка на премиера во Лондон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Елегантно семејство: Џорџ Клуни со Амал и нејзината мајка на премиера во Лондон

Елегантно семејство: Џорџ Клуни со Амал и нејзината мајка на премиера во Лондон

Џорџ Клуни е на промотивна турнеја за неговата најнова серија „Catch-22“. На премиерата во Лондон, 58-годишниот актер се појави придружуван од сопругата Амал и нејзината мајка Барија Аламудин.

За свеченоста, 41-годишната адвокатка и активистка избра елегантна креација со корсет од колекцијата есен/зима 2018 на Ралф и Русо.

Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?