Елегантно семејство: Џорџ Клуни со Амал и нејзината мајка на премиера во Лондон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Елегантно семејство: Џорџ Клуни со Амал и нејзината мајка на премиера во Лондон

Елегантно семејство: Џорџ Клуни со Амал и нејзината мајка на премиера во Лондон

Џорџ Клуни е на промотивна турнеја за неговата најнова серија „Catch-22“. На премиерата во Лондон, 58-годишниот актер се појави придружуван од сопругата Амал и нејзината мајка Барија Аламудин.

За свеченоста, 41-годишната адвокатка и активистка избра елегантна креација со корсет од колекцијата есен/зима 2018 на Ралф и Русо.

Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин Клуни и Аламудин

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9397 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.