Екстравагантна ѕвезда: Ријана во креација од високата мода на Живанши на својот хуманитарен бал
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Екстравагантна ѕвезда: Ријана во креација од високата мода на Живанши на својот хуманитарен бал

Екстравагантна ѕвезда: Ријана во креација од високата мода на Живанши на својот хуманитарен бал

Ријана со екстравагантен стајлинг привлекуваше внимание на својот „дијамантски“ бал кој го организира петта година по ред.

31-годишната пејачка се појави на хуманитарниот настан во креација со впечатлив долен дел од високата мода на Живанши. Својот моден избор, таа го надополни со бели обувки и бисерни обетки.

Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана

Целта на свеченоста е собирање на средства за „The Clara Lionel Foundation“, фондацијата која таа ја основаше во чест на баба си Клара и дедо си Лајонел.

„Навистина сум среќна во моментов. Вечерва најсреќна сум поради огромната поддршка која ја гледам.“

„Можев и сама да бидам на балот и ќе се чувствував добро, но она што ме вивнува во облаци е тоа што луѓето веруваат во мојата кауза и сметаат дека ова е нешто за кое вреди да донираат, нешто во кое вреди да инвестираат“ – изјавила Ријана.

Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?