Ед Ширан тајно се венчал со Шери Сиборн пред 40 блиски гости
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ед Ширан тајно се венчал со Шери Сиборн пред 40 блиски гости

Ед Ширан тајно се венчал со Шери Сиборн пред 40 блиски гости

Ед Ширан и Шери Сиборн запливаа во брачните води. 28-годишниот пејач и неговата 26-годишна избраница наводно се заколнале на вечна љубов пред два месеца, поточно неколку дена пред католички Божиќ.

Ед Ширан и Шери Сиборн

Британскиот медиум The Sun објави изјава од близок на Ширан за свадбата. „Ед се ожени неколку дена пред Божиќ. Сè помина тивко – беа само најстарите школски пријатели на Ед, најблиските роднини и свештеникот. Имаше околу 40 луѓе, но не и Тејлор Свифт, директори на музички компании или припадници на кралски семејства или поп ѕвезди“ - пишува во неговата изјава.

Ед Ширан и Шери Сиборн Ед Ширан и Шери Сиборн Ед Ширан и Шери Сиборн

На почетокот на минатата година, Ед ја сподели среќната вест дека ја побарал Шери за жена.

Ед Ширан и Шери Сиборн

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.