Една е мајка: Елена Ристеска сподели семејни фотографии за да ѝ го честита роденденот на мајка си
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Една е мајка: Елена Ристеска сподели семејни фотографии за да ѝ го честита роденденот на мајка си

Една е мајка: Елена Ристеска сподели семејни фотографии за да ѝ го честита роденденот на мајка си

Елена Ристеска не дозволи роденденот на нејзината мајка да помине неодбележано.

Славната македонска пејачка сподели фотографии од приватниот семеен албум на Instagram за да ѝ го честита овој специјален ден на мајка си Деса.

„Една е мајка“ – напиша таа во описот. На фотографиите се и сестрата на Елена, Драгица, и нејзината внука Делфи.

Елена Ристеска семејство Елена Ристеска семејство Елена Ристеска семејство Елена Ристеска семејство Елена Ристеска семејство

Таткото на Елена почина во септември 2016 година.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8104 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.