Една е мајка: Елена Ристеска сподели семејни фотографии за да ѝ го честита роденденот на мајка си
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Една е мајка: Елена Ристеска сподели семејни фотографии за да ѝ го честита роденденот на мајка си

Една е мајка: Елена Ристеска сподели семејни фотографии за да ѝ го честита роденденот на мајка си

Елена Ристеска не дозволи роденденот на нејзината мајка да помине неодбележано.

Славната македонска пејачка сподели фотографии од приватниот семеен албум на Instagram за да ѝ го честита овој специјален ден на мајка си Деса.

„Една е мајка“ – напиша таа во описот. На фотографиите се и сестрата на Елена, Драгица, и нејзината внука Делфи.

Елена Ристеска семејство Елена Ристеска семејство Елена Ристеска семејство Елена Ристеска семејство Елена Ристеска семејство

Таткото на Елена почина во септември 2016 година.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.