Евровизиски успех: Со Тамара Тодевска и „Proud“ одиме во големото ФИНАЛЕ!
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Евровизиски успех: Со Тамара Тодевска и „Proud“ одиме во големото ФИНАЛЕ!

Евровизиски успех: Со Тамара Тодевска и „Proud“ одиме во големото ФИНАЛЕ!

Голема радост за Тамара Тодевска, нејзиниот тим и нашата држава. Моќната изведба на „Proud“ ни обезбеди пласман во евровизиското финале.

33-годишната пејачка одушеви со вокалните способности, а инспиративната песна очигледно допре до многубројната публика.

Настапот на Тамара

На спектакуларната сцена, Тамара одушеви во фустан од Ношпал и накит со бисери од Rebecca. Нејзини пратечки вокали беа Антониа Гиговска, Александра Јанева и Васил Гарванлиев.

Евровизија

Ова е голем успех, со оглед на тоа што Македонија последен пат влезе во финалето на Евровизија во 2012 година, благодарение на Калиопи и песната „Црно и бело“.

Најдобар резултат досега постигна Елена Ристеска во 2006 година, кога нè претставуваше со песната „Нинанајна“ и стигна до 12. место.

Следете ја дискусијата за Евровизија на Форум Фемина.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?