Евровизиската „Proud“ на Тамара Тодевска изведена на знаковен јазик од девојки со оштетен слух
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Евровизиската „Proud“ на Тамара Тодевска изведена на знаковен јазик од девојки со оштетен слух

Евровизиската „Proud“ на Тамара Тодевска изведена на знаковен јазик од девојки со оштетен слух

Девојки со оштетен слух од Државниот училишен центар за образование и рехабилитација „Партенија Зографски” Скопје направија специјална верзија на песната со која Тамара Тодевска ќе нè претставува на Евровизија 2019.

„Огромна благодарност до прекрасните девојки од Државниот училишен центар за образование и рехабилитација 'Партенија Зографски' Скопје што ја создадоа оваа прекрасна верзија на 'Proud' на знаковен јазик. Горда сум на сите вас!“ – напиша Тамара во описот на видеото.

Погледнете го видеото во кое тие на знаковен јазик ја изведуваат „Proud“:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18208 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?