Евровизиската „Proud“ на Тамара Тодевска изведена на знаковен јазик од девојки со оштетен слух
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Евровизиската „Proud“ на Тамара Тодевска изведена на знаковен јазик од девојки со оштетен слух

Евровизиската „Proud“ на Тамара Тодевска изведена на знаковен јазик од девојки со оштетен слух

Девојки со оштетен слух од Државниот училишен центар за образование и рехабилитација „Партенија Зографски” Скопје направија специјална верзија на песната со која Тамара Тодевска ќе нè претставува на Евровизија 2019.

„Огромна благодарност до прекрасните девојки од Државниот училишен центар за образование и рехабилитација 'Партенија Зографски' Скопје што ја создадоа оваа прекрасна верзија на 'Proud' на знаковен јазик. Горда сум на сите вас!“ – напиша Тамара во описот на видеото.

Погледнете го видеото во кое тие на знаковен јазик ја изведуваат „Proud“:

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9275 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.