Еве кои се најплатените Tik Tok ѕвезди и колкава е нивната заработка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Еве кои се најплатените Tik Tok ѕвезди и колкава е нивната заработка

Еве кои се најплатените Tik Tok ѕвезди и колкава е нивната заработка

Tik Tok направи „бум“ во светски рамки и стана платформа за „раѓање“ на нови ѕвезди. Со забавни танци и интересни кратки видеа, милиони млади лица секојдневно привлекуваат огромна публика, а со тоа и можности за заработка.

Forbes ја состави првата листа на најплатени „ТикТокери“ на која води популарната Едисон Реј пред сестрите Д’Амелио.

1. Едисон Реј (Addison Rae Easterling)

5 милиони долари

Едисон Реј
@addisonre

@retroconverse

♬ gtfo of my TKN - goalsounds
@addisonre

@thepitmansisters dc @yodamnmomma

♬ Tap In - Saweetie

2. Чарли Д’Амелио (Charli D'Amelio)

4 милиони долари

Чарли Д’Амелио
@charlidamelio

♬ original sound - heyyalyssa

3. Дикси Д’Амелио (Dixie D'Amelio)

2,9 милиони долари

Дикси Д’Амелио
@dixiedamelio

best dancers on this app @imgriffinjohnson

♬ Savage Love (Laxed - Siren Beat) - Jawsh 685 & Jason Derulo

4. Лорен Греј (Loren Gray)

2,6 милиони долари

Лорен Греј
@lorengray

forgot to trim☹️

♬ HATCHBACK BLADEZ - kyleyoumadethat
@lorengray

mornin

♬ wild thots - anim3edjts

5. Џош Ричардс (Josh Richards)

1,5 милиони долари

Џош Ричардс
@joshrichards

Mark came out and knocked my camera over @markanastasio

♬ Obnimi - Callmearco Remix - mattiapolibio

6. Мајкл Ли (Michael Le)

1,2 милиони долари

Мајкл Ли
@justmaiko

IM SO HAPPY##savetiktok ##tiktokforthelongrun

♬ Trev Peace and Love for all - trevorduvenage

7. Спенсер Екс (Spencer X)

1,2 милиони долари

Спенсер Екс
@spencerx

When a beatboxer gets too turnt THANK YOU FOR 40 MILLION!!

♬ original sound - spencerx

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.