Еве кои се најплатените славни личности за 2017
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Еве кои се најплатените славни личности за 2017

Еве кои се најплатените славни личности за 2017

Тејлор Свифт минатата година ја предводеше армијата со најплатени славни личности според Forbes. Оваа година таа чест му припадна на Шон Комбс, познат под сценското име Пи Диди.

Од јуни 2016 до јуни 2017 година, 47-годишниот музичар го зголеми своето богатство за околу 130 милиони долари. Сето тоа се должи на неговата турнеја Bad Boy Family Reunion, партнерството со компанијата за производство на вотка Ciroc и продажбата на една третина од неговата модна линија Sean John.

Најплатени личности за 2017

Веднаш зад него застана Бијонсе со вкупна заработка од 105 милиони долари.

Најплатени личности за 2017

Авторката на книгите „Хари Потер“, Џ. К. Роулинг, го доби третото место со 95 милиони долари.

Најплатени личности за 2017

Раперот Дрејк заработи 94 милиони долари и сега стои на четвртото место, а петтото место е резервирано за фудбалерот Кристијано Роналдо, поради заработката од 93 милиони долари.

Најплатени личности за 2017

The Weeknd за првпат влезе во првите 10 на листата. Профитот од 92 милиони долари нему му го донесе шестото место.

Најплатени личности за 2017

Целосната листа можете да ја погледнете тука.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 31%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1767 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.